Organizujemy wydarzenia

Ekorajd w Dolinie Skawy

We współpracy z Fundacją im. dr. Mariana Kantona przy Bank Pekao S.A. zorganizowaliśmy 25 września 2022 r. Ekorajd w Dolinie Skawy. Ze środków Fundacji zakupiono niezbędny sprzęt do montaż budek lęgowych w otulinie budynku naszego Liceum. Uczniowie, kadra nauczycielska i wolontariusze zaangażowali się w projekt, by znacząco poprawić los naszych skrzydlatych przyjaciół. Dziękujemy szczególnie nieocenionym organizatorom, Panu Adamowi Balonowi, nauczycielowi II LO oraz Panu Markowi Grabiwodzie z Banku Pekao S.A. Uczestnikom dziękujemy za poświęcony czas, a Fundacji za przekazane środki.

Więcej informacji tu i tu.

Bal Charytatywny dla Helenki

Stowarzyszenie Mateja ma przyjemność zaprosić na Bal Charytatywny dla Helenki, który odbędzie się 14 listopada 2020 o godz. 19:00 w Restauracji „Marysin Dwór” (Pukowca 17a; 40-847 Katowice).

Potrzebna intensywna rehabilitacja oraz specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny.
Cześć jestem Helenka. Ostatnie 6 miesięcy spędziłam w szpitalu, walcząc z ostrą białaczką szpiku kostnego. Jestem dzielna i nie poddaję się. Urodziłam się jako dziecko z wodogłowiem i chociaż mam 2 latka to jeszcze nie chodzę. Przede mną długa, intensywna rehabilitacja. Muszę dużo ćwiczyć, aby móc chodzić na spacery z rodzicami i bawić się z rodzeństwem, a w przyszłości samodzielnie żyć. Dziękuję za każdy uśmiech serca.

Podczas Balu serwowany aperitif, dwie gorące kolacje, zimna płyta, bufet kawowo – herbaciany, bufet deserowy, napoje. Alkohol do zakupu w specjalnych promocyjnych cenach.

Bawimy się do białego rana, a w przerwach na wytchnienie licytujemy dla Helenki. Koszt udziału 190 zł za osobę, z tego 90 zł to cegiełka dla Helenki

Wypełnienie formularza JEST równoznaczne z dokonaniem wpłaty w kwocie 190 zł/os., w terminie do 5 listopada 2020 i jest gwarancją udziału w niezapomnianym Balu.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!

ZGŁOSZENIA NA BAL – TUTAJ

Dane do przelewu:
Nr konta: 67 1140 2004 0000 3002 7742 7305 z dopiskiem Imię Nazwisko – Bal Charytatywny
Stowarzyszenie MATEJA
ul. Leśna 1; 41-100 Siemianowice Śląskie

W razie pytań prosimy o kontakt na adres e-mail: stowarzyszenie@mateja.edu.pl

Beata Gałecka 792-482-718
Beata Zaręba 501-310-340
Roksana Poloczek 664-004-256

Mateja Blues Band – jubileuszowa reaktywacja

Muzyka i teatr od zawsze były nieodłączną częścią życia Matei. O tej części naszej historii przeczytacie tu. Absolwenci Matei działają na polskiej i lokalnej scenie muzycznej i od czasu do czasu organizują też wspólne koncerty i jamy.

Dnia 11 marca 2018 r. w michałkowickim Sztajger Club wystąpił Mateja Blues Band. MBB to kapela, która powstała dekadę temu, przy okazji 50-lecia II LO. Po kilku latach przerwy zagrali w klasycznym składzie absolwentów kilkanaście własnych, blues – rockowych kompozycji.

Pisali o nas tutaj:

MATEJMANIA – Leśniczówka

Dnia 24 maja 2018 r. w legendarnej “Leśniczówce” (Park Śląski) zorganizowaliśmy koncert, jam session i licytacje połączone z grillem. Wystąpiły rockowe kapele obecnych uczniów II LO (BisPanowie oraz Grandies), absolwenci w autorskich piosenkach (Kamil Paździor i Michał Cholewa), Mateja Blues Band oraz Strzyga! (steampunkowy dark elektroniczny projekt naszej Pauliny Nowak).

Pisali o nas tutaj: